Audi A4 B5 – Wymiana żarówek trzeciego światła STOPU

Przebieg: 206000 km
Trzeci stop w A4 B5 to zmora większości ich użytkowników. Jeżeli żarówki są jeszcze oryginalne to na dzień dzisiejszy z pewnością połowa jest już popalona. Znajdują się tam żarówki W2,3W jednak kupienie takowych graniczy z cudem. Na stacjach są identyczne jednak o mocy 1.2W zamiast 2.3W. ASO Audi wycenia te żarówki na bagatela coś ponad 6 zł/szt. W internecie jest kilka sklepów z odpowiednimi żarówkami, jednak oferowali jakieś chińskie wersje których nie wsadzę do auta. W końcu w sklepie internetowym www.apus.pl udało mi się dorwać:

  • żarówki OSRAM W2,3W W2x4,6d o numerze katalogowym 2723 w cenie 1,35 zł/szt.

W trzecim świetle stopu znajduje się 10 takich żarówek, więc zamówiłem trochę ponad stan.

Generalnie aby dobrać się do tego stopu należy:

  1. odkręcić rączkę wygłuszenia klapy bagażnika,
  2. ściągnąć wygłuszenie bagażnika – trzyma się na zatrzaskach,
  3. ściągnąć plastik wokół szyby klapy bagażnika – trzyma się na zatrzaskach,
  4. odkręcić śrubkę trzymającą stop, odpiąć zasilanie wyciągnąć światło stopu,
  5. element światła składa się z trzech części, wszystko montowane na zatrzaskach i należy wszystkie je rozmontować aby bezpiecznie wyciągnąć stare żarówki,
  6. wyciągamy stare żarówki, wkładamy nowe i montujemy odwrotnie do demontażu.

4 myśli nt. „Audi A4 B5 – Wymiana żarówek trzeciego światła STOPU

  1. W niektorych Avantach (np. mój rocznik modelowy 1997) wygłuszenie klapy bagażnika trzyma się na 3 śrubkach – jedna w rączce, dwie dość długie w okolicach łączenia wygłuszenia z plastikiem naokoło tylnej szyby.

  2. Masakra z tymi metalowymi zatrzaskami w Audi, przy próbie ściągnięcia tego plastiku z rączką ułamały mi się 3 mocowania, a robiłem to bardzo delikatnie. Tak samo przy próbie ściągnięcia tego plastiku dookoła szyby pękły dwa boczne mocowania, ręce mi opadły…nie wiem co za osioł wymyślił te metalowe blaszki, które trzymają się blachy jakby były przyklejone…Chyba, że macie sposób na bezinwazyjne ściąganie plastików w Audi, żeby tego nie połamać?

  3. Kolego, chociażby ściągaczami do tapicerki: YATO YT-0844 albo YT-0837

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Preview: