Audi A4 B5 – Wymiana podsufitki na czarną z Audi S4

Przebieg: 209506 km

Nareszcie udało się zabrać za mozolną pracę wymiany podsufitki na czarną z S4 B5. Do kompletu wymienione zostały również słupki na czarne – również z S4 B5. Generalnie aby zrobić to porządnie i dopasować wszystkie elementy do siebie potrzeby jest cały dzień. Najlepiej zacząć od bagażnika, tj. podłoga, później dolne boczki bagażnika, później słupki (w zasadzie wszystkie), później przednie osłony przeciwsłoneczne, konsolę sterowania oświetleniami i na koniec rączki. W wersji z szyberdachem, potrzeba odpiąć jeszcze podsufitkę ze wzmocnienia szyberdachu. Ostatecznie podsufitka wychodzi przez bagażnik i zaczynamy zabawę z nową.

Jeżeli ktoś zmienia podsufitkę na taką samą to można nie ściągać słupków przy pasach, bo ich zakładane to mordęga. Natomiast przy zmianie na wersję S4 i tak trzeba je ściągnąć, aby założyć w czarnym kolorze. Poniżej foto-story mniej więcej krok po kroku.

13 myśli nt. „Audi A4 B5 – Wymiana podsufitki na czarną z Audi S4

  1. Czy kolega może podpowiedzieć, jak właśnie w Avancie można zdemontować „bezkolizyjnie” podsufitkę celem dostania się do anteny i wymiany na nową…?

  2. Nie potrzebujesz demontować całej podsufitki aby wymienić antenę. Wystarczy jak zdemontujesz tylne słupki oraz ten poprzeczny plastik.

  3. To ja mam problem taki iż odkleja mi się materiał podsufitki, znasz jakiś sposób aby go dokleić bez konieczności wymiany całej podsufitki?

  4. a wymiana tej anteny bez zdejmowania tych boczkow po przez dostanie sie przez podswietlenie z tylu jest możliwe?

  5. Nie pamiętam już ale przez podświetlenie raczej się nie dostaniesz ale wystarczy jak trochę podsufitkę trochę odegniesz od strony klapy.

  6. no ale i tak musze zaczac od bocznych paneli plastikowych potem ten poprzeczny i wtedy sie dostane.

  7. Hej,
    A czy możliwe jest wyjęcie całej podsufitki bez zdejmowania słupków?

  8. Kolego może się uda ale jak ściągniesz chociaż jedną stronę to na pewno będzie wygodniej i szybciej 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Preview: