Audi B4 – 2.0E ABK pod maską

Trochę z nudów, trochę z ciekawości zagłębienia się w to co jest pod maską, postanowiłem zrobić kilka fotek silnikowi 2.0E ABK. Silnik o pojemności 1984cm3 to rzędowa czwórka z 2 zaworami na cylinder i wtrysku wielopunktowym Bosch Digifant MFI-i. Maksymalna moc 115KM jest rozwijana przy 5400 obrotach na minutę, a maksymalny moment obrotowy 166Nm jest osiągany przy 3200 obrotach na minutę. Silnik jest zalewany pół syntetycznym olejem 10W40 w ilości 3 litrów, a oryginalnie jeździ na benzynie 95-cio oktanowej.

8 myśli nt. „Audi B4 – 2.0E ABK pod maską

  1. Koledzy mam audi b4 2.0 115 koni i mam taki problem gdy odpalam na benzynie silnik zapali i gdy dotknę pedał gazu silnik gaśnie . Na gazie auto chodzi normalnie . Co to moze byc . Pozdrawiam

  2. Obczaj też czujnik hala mi jak sie samochód rozgrzał to silnik gasł

  3. Mógłbyś mi powiedzieć gdzie znajduje się silniczek krokowy w tym silniku? I czy ma on wpływ na odpalanie?

  4. W silniku ABK silniczek krokowy jest po prawej stronie obok wtrysków to taki metalowy cylinderek z 2 przewodami powietrza. Jest na samym wierzchu silnika. Stojąc przed maską i patrząc od lewej 1. filtr powietrza, 2. wtryski, 3. silniczek krokowy.

  5. wymien przepływomież mialem tak samo albo odlacz w tyczke ktora przychodzi do filtra powietrza wtedy bd wiedzial i zobacz power rure ;D

  6. Witam.
    Mam Audi B4 ABK 2.0 Niedawno założyłem gaz sekwencyjny i od jakiegoś czasu gdy się przełączy na gaz szarpie silnikiem jakby miała za niskie obroty.
    Proszę o pomoc i z góry dzięki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Preview: