Audi A4 B5 – Wymiana siłowników tylnej klapy

Kilka dni temu wyjmując z bagażnika jakieś graty nagle ku mojemu zdziwieniu spadła mi na głowę klapa bagażnika. Pomógł kolega z serwisu Mobil-Tech i raz dwa miałem u siebie nowe siłowniki firmy Magneti Marelli o symbolu GS0226 i sile wyrzutu 530N. Akurat ten dokładnie model jest montowany w B6 Avant jednak przy ich wyborze zasugerowałem się opinią kolegi Artura który polecał kupić mocniejsze.

Aby wyciągnąć stare siłowniki należy ściągnąć z ich końców/mocowań blaszki zabezpieczające. Najlepiej podważyć je płaskim śrubokrętem, a wtedy siłowniki bez żadnego problemu wyjdą z zaczepu. Następnie czyścimy mocowanie i montujemy nowy siłownik.

Po zamontowaniu zdecydowanie poczułem różnice pomiędzy starymi a nowymi i teraz raczej muszę uważać aby przypadkiem nie oberwać klapą w dziób 😉

 1. to działa klaa jak nowa a nawet lepiej dzięki kolego ! Te siłowniki od audi a4 b6 są idealne

 2. witam, Panowie, a czy te od B6 nie wyrywają Wam zawiasów w końcowej fazie otwierania? Ja założyłem MM GS0196 dedykowane niby do mojego A4b5 avant i otwierają fajnie, szybko, ale faza hamowania nagle się kończy i siłowniki chcą wyrwać zawiasy… no chyba ta być nie może?
  podpowiedzcie proszę jak to wygląda u Was
  pozdrawiam

 3. Właśnie wymieniłem na wspomniane dedykowane do A4 B5 Magneti Marelli GS0196 (wg. katalogu do A4B5 ale widzę z opisu że do A3)

  Zamontowane tak jak poprzednie (chowają się „do dołu”) szarpały strasznie klapą i cała budą.

  Rozwiązanie: Założyć je odwrotnie (chowają się „do góry”) w sensie odwrotny montaż.
  Pracują o wiele lepiej, hamują przed końcem zero szarpnięć zawiasów.

  Póki mam możliwość wymiany nie wiem czy warto je zamieniać na te od B6? Obecne mają 52cm dł. oraz 420N

 4. Siłowniki wymienione na Magneti Marelli- jednym słowem rewelacja!
  Dziękuję za dobrą radę

Możliwość komentowania została wyłączona.