Audi A4 B5 – Naprawa przerywacza kierunkowskazów

Ostatnio w garażu znalazłem kilka starych uszkodzonych przerywaczy kierunkowskazów. Problem jest bardzo dobrze znany w a3 8L, A4 B5, A6 C5 i objawia się zwariowanym działaniem kierunkowskazów. Raz działają, raz nie albo wogóle. Zamienników brak, a ASO sprzedaje przerywacze za około 220 zł sztuka. Można jednak tanim sposobem naprawić nasz przerywacz.

Do naprawy potrzebować będziemy przerywacza 12V 20A/75V HFKS-012-1H np ze sklepu Monster Elektronik gdzie dostaniemy go za kwotę około 2.5 zł.

Po wymontowaniu, rozebraniu musimy sprawdzić jaki przerywacz mamy u siebie. Są dwa rodzaje z czego jeden jest plug&play, a drugi musimy zamontować na przedłużanych kablach tak jak na załączonych zdjęciach. Do tej pory natrafiłem tylko na dwa rodzaje, zapewne do tego drugiego w którym są przekaźniki omrona też idzie dobrać jakiś przekaźnik pasujący idealnie w otwory ale do tej pory nie dostałem takiego. Po wylutowaniu starego i wlutowaniu nowego przekaźnika (w przypadku drugiej wersji trzeba też go zabezpieczyć aby nie zrobić zwarcia) składamy całość i cieszymy się działającym przerywaczem 😉

 1. Drogi autorze!
  Czy taki przekaźnik:
  12V 20A/75V HFKS-012-1H
  także podejdzie do przerywacza a3 8l o numerach: 8L0 941 509H i będzie działał „normalnie”???
  W a3 mam prawie tak samo wyglądającą płytkę (niektóre elementy płytki są w innych miejscach), a przekaźniki są niemal identyczne z wyglądu (wymiarami i geometrą są takie same), czyli tak jak na tym zdjęciu.
  http://audi.pacula.eu/wp-content/gallery/audi-a4-b5-naprawa-przerywacza-kierunkowskazow/thumbs/thumbs_Audi-A4-B5-Naprawa_przerywacza_kierunkowskazow_03.jpg

 2. Kolego powinien pasować. Mam jeszcze dwa w garażu jakbyś potrzebował pomocy albo konkretniejszych zdjęć.

 3. chce zamntowac żarówki ledowe do kierunkow jest mozliwa wymiana przerywacza na elektroniczny ? a4b5 99 2,4

Możliwość komentowania została wyłączona.