Audi A4 B5 – Naprawa klamki

Przebieg: 220497 km

Luźna klamka to częsta przypadłość w Audi A4 B5. Problemem okazuje się pękająca sprężynka. W ASO sprzedają tylko samej sprężynki nie da się kupić – ewentualnie całą klamkę za 116 zł. Tańszym rozwiązaniem jest zakup używanej klamki z wersji angielskiej i przerzucenie samej sprężynki według wzorca:

 • ściągamy sprężynkę od dawcy,
 • ściągamy boczek,
 • odpinamy linkę z klamki oraz odkręcamy śrubę trzymającą klamkę i wyciągamy klamkę,
 • ściągamy starą sprężynkę i zaczynają się schody ;-),
 • problematyczne będzie założenie nowej sprężynki ale jakimś cudem udaje się to zrobić 😉

Podziękowania dla kolegi Puchacza za pomoc w naprawie 😉

9 myśli nt. „Audi A4 B5 – Naprawa klamki

 1. Też mam luźną klamkę od strony kierowcy więc muszę pomyśleć nad wymianą sprężynki, a gdzie kupiłeś używaną klamkę ?

 2. włożenie nowej sprężynki ułatwia wyciągnięcie osi klamki ( wystarczy tylko mocniej pociągnąć)

 3. o widzisz, właśnie zastanawiałem się jak oni tą klamkę tam wsadzili 😉 sprawdzę na klamce która mi została 😉

 4. Zrobiłem inaczej,zależało mi na czasie i kasie więc przerobiłem znaleziona, stara sprężynę, os klamki dociąłem do podstawy (sprężyna jest kręcona w przeciwna stronę) i tak nałożyłem nową sprężynę że ramie wchodzi powyżej poziomu osi. Działa:)

 5. W bagażniku wykładzina jest przymocowana do podłogi za pomocą tych chromowanych zaczepów, do których można zamontować siatkę przytrzymującą zakupy. Te zaczepy są odchylane do góry. Jak je odkręcałem, żeby wyciągnąć wykładzinę, to zauważyłem że w każdym zaczepie jest sprężynka podobna do tej w klamce. Może ktoś, kto rozbierał klamkę sprawdzić, czy to taka sama sprężynka, czy tej samej wielkości i kształtu, bo ja nie widziałem „na żywo” tej sprężynki w klamce, a jeśli pasowałaby „plug&play” to można na szrocie za grosze wyrwać taki zaczep i w prosty sposób ogarnąć problem brzęczącej na nierównościach klamki.

 6. Witam mam to samo z klamka od kierowcy i moje pytanie brzmi czy moge kupic inną klamke (np. prawy tył) czy musi byc konkretnie ta od kierowcy, aby sprezynka pasowała? Pozdrawiam i czekam na odpowiedz.

 7. Sprężynki stronami są takie same 😉 Lewe do lewych i prawe do prawych.

 8. Sprężynka nie jest taka sama we wszystkich klamkach. Sprężynki są prawe i lewe, skręcane są w różne strony tak aby wąs był spodem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Preview: