Audi A4 B5 – Czyszczenie i pielęgnacja skóry

Przebieg: 209998 km

Postanowiłem dzisiaj wypróbować jeden środek i jeden sposób domowy czyszczenia i pielęgnacji skóry w samochodzie.

  • mydło „biały jeleń” pół na pół z wodą,
  • Turtle Wax – Leather Cleaner & Conditioner (cena około 32 zł)

Po nałożeniu wody z „białym jeleniem” i przetarciu w okolicy jednego miejsca część brudu zeszła jednak przetarcie obok produktem firmy Turtle Wax dało dużo lepszy rezultat i na ściereczce zostało więcej brudnego osadu. Pokuszony lepszym rezultatem firmowego produktu przetarłem nim całe auto. Po wszystkim tak prawdę mówiąc spodziewałem się czegoś więcej niż tylko pokryciu skóry warstwą zabezpieczającą – w końcu produkt nazywany jako „Preparat do czyszczenia i pielęgnacji skóry” powinien chyba doczyścić wszystkie rzeczy. Niestety produkt nie doczyścił brudu z załamań skóry, więc wygląd siedzeń tak naprawdę wcale się nie poprawił. Jak to się mówi: kupił bo a nóż się uda, a tu jak zwykle kapa 😉 Domyślam się że produkty tańsze niż ten działają podobnie lub gorzej.

Jak zwykle na tego typu produktach na samym dole małymi literami napisane zostało: „Może okazać się konieczne powtórne nałożenie preparatu” 😉 Obiecuję spróbować za jakiś czas.

PS: Jeżeli ktoś zajmuje się profesjonalnie renowacją skór lub zna firmę która to robi w obrębie Krakowa to proszę o info.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Preview: